#2016-01-22 09:01:38 

Belnnskel

Użytkownik

Pamiętacie stare czasy, kiedy wielkim marzeniem każdego młodego chłopaka był zestaw małego majsterkowicza? Teraz ja mam z kolei marzenie, żeby mieć zestaw wędzarniczego. Tak mnie jakoś naszło, że chce zrobić coś wyjątkowego. Mam już samą budkę wędzarniczą i zaczynam kolekcjonować dalej. Pytanie tylko czego nie powinno zabraknąć w czasie pierwszego rozruchu?
#2016-01-22 11:35:47 

ZygmuntStary

Użytkownik

Oj dobrze się stało, że tutaj zajrzałem. Wędzeniem zajmuje się już od kilkunastu lat i mogę śmiało powiedzieć, że znam się na rzeczy. Budkę warto na początek trochę przepalić na sucho bez produktów. Im bardziej osmolona, tym lepiej. Zawsze trochę więcej aromatu przejdzie do mięsa. Bardzo ważne są termometry do wędzarni. Dzięki nim nie ugotujesz produktu, ale za to odpowiednio go uwędzisz.
#2016-01-22 11:59:30 

RogowiczK

Użytkownik

Ja bym wspomniał o odpowiednim kominie w budce. Odprawadzanie dymu musi być równie efektywne, jak jego dostarczanie. No i oczywiście haki do wędzarni, bez których nie zamocujesz odpowiednio produktów. Wszystkie elementy możesz sobie zrobić samodzielnie, lecz nie zawsze będą one wysokiej jakości. Lepiej kupić taki sprzęt od profesjonalistów.
#2016-01-22 13:19:21 

bożżżenka

Użytkownik

Firmy, które wykonuje elementy z metalu, w tym przypadku do wędzarni, wykonują wiele innych, przydatnych przedmiotów. Są to też wieszaki do kuchni czy do przedpokoju, albo też bardzo popularne w okresie letnim grille.
#2016-01-22 15:38:13 

mercyful_fate

Użytkownik

Bardzo fajne jest to, że klienic mogą też sami dostarczać projekty, na podstawie których powstają odpowiednie wzory. Rękodzieło ma to do siebie, że producenci są bardzo elastyczni i pozwalają sobie na wiele swobody.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015