#2016-03-18 06:57:12 

bożżżenka

Użytkownik

Możecie mi podrzucić garść informacji na temat prowadnic przemysłowych? Konkretnie chodzi mi o typy prowadnic dostępnych na rynku o ich wady i zalety. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
#2016-03-18 08:48:06 

olimpijczyk

Użytkownik

A po co ci taka wiedza? Najlepiej znajdź jakąś firmę, która sprzedaje tego typu rzeczy i od nich dowiesz się wszystkich szczegółów. Tak na szybko możesz sprawdzić chociażby ten adres abcnc.pl. Oni zajmują się sprzedażą prowadnic i różnych akcesoriów CNC, może mają jakieś informacje na stronie. Mi nie chciało się szukać.
#2016-03-18 10:19:10 

ZygmuntStary

Użytkownik

Teraz to chyba najbardziej popularne są prowadnice liniowe. Nie potrzebujom jakiegos strasznie mocnego napendu, bo generujom znikome tarcie, pozatym sa bardzo precyzyjne jesli chodzi o ruch. Dzisiaj z tego typu prowadnic korzysta cały przemysl precyzyjny, przede wszystkim branza motoryzacyjna i elektroniczna.
#2016-03-18 12:22:27 

zamroczony

Użytkownik

Ogólnie można przyjąć, że są trzy rodzaje prowadnic, najnowsze i chyba najlepsze są wspomniane wcześniej prowadnice liniowe, najprostszą konstrukcję mają prowadnice ślizgowe, a między nimi istnieje konstrukcja pośrednia, czyli prowadnice tulejowo-wałkowe. Te ostatnie nie generują już tak dużych tarć, ale nie dają tak dużej precyzji ruchu jak w przypadku prowadnic liniowych, dlatego wykorzystuje się je przy mniej wymagających procesach produkcyjnych.
#2016-03-18 12:37:10 

Maseczka

Użytkownik

W prowadnicach liniowych, w układzie prowadnica wózek szynowy zastosowano zupełnie inną technologię, dzięki czemu przesuwanie wózka po prowadnicy wymaga mniejszej siły, a cały układ jest bardziej wytrzymały i przystosowany do znacznie większych obciążeń niż w przypadku układów typu tuleja-wałek. Tak czy inaczej do działania każdej prowadnicy potrzebny jest jeszcze wydajny układ napędowy i osprzęt dodatkowy w postaci kół zębatych, łańcuchów i innych elementów odpowiadających za sprawność działania danej linii produkcyjnej.

#2016-03-18 15:23:40 

bożżżenka

Użytkownik

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Naprawdę bardzo mi pomogliście. Pozdrawiam serdecznie!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015