#2016-06-20 04:19:50 

ZygmuntStary

Użytkownik

Hejaa.. Mam do was pytanie o kleje modelarskie. Troche sie nie moge polapac do czego jest ten klej z cyjankiem a do czego ten drugi, noo .. no taki zwykly do plastiku. korzystam z takiego zwyklego do plastiku, z pedzelkiem, chematik sie nazywa czy jakos tak. ale tak za bardzo nie czaje, z tymi cyjanoakrylowymi , czemu jest sredni gesty rzadki... ktos czai?
#2016-06-20 05:18:13 

olimpijczyk

Użytkownik

powiem ci tak: klej modelarski musi byc dobrze dobrany do wielkosci samolotu oraz materialu z ktory ma byc wykonany. dokladna rozpiske powinienes miec na stronie sklepu modelarskiego. jesli chodzi o to, czy ma byc gesty, rzadki czy sredni to juz jest kwestia gustu ale też tego, czy czesc moze spokojnie wysychac na plasko, czy cos trzeba skleic i musi trzymac od razu i nic sie z tego nie moze wylewac.
#2016-06-20 08:17:26 

RogowiczK

Użytkownik

Doklaadnie, np. modele firmy Tamiya wymagają raczej tego zeby kleic ja srednim klejem, ja przynajmniej tak robie, zwlaszcza samoloty ktore maja skomplikowana budowe. no ale wiadomo im trudniej tym lepiej hehe. a na przyklad modele samochodów ciężarowych do sklejania to robie klejem tym też zwykłym z pędzelkiem. auta sie dobrze klei
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015