#2017-10-03 01:30:27 

gesiarkamarysia

Użytkownik

Od dawna już używam kosmetyków kolorowych różnych firm i tańszych i tych „z górnej półki”, ale w większości przypadków kredki do oczu kupowane w drogeriach bardzo mnie uczulają. Nie mam takiego problemu ani z tuszami ani z cieniami. Kredki natomiast czy płynne, czy ołówkowe powodują że oko puchnie i swędzi. Czytałam że podobno są naturalne kredki do oczu, które są lepsze niz te syntetyczne i chciałabym podpytać jakich wy uzywacie?
#2017-10-03 04:03:58 

Peeney

Użytkownik

No niemożliwe że wszystkie kredki wszystkich marek cię uczulają. Poza tym co to jest za określenie „kredka syntetyczna”? Wiem, ze to moze być kwestia uczulenia na jakiś składnik zawarty w kredkach do oczu, ale nie oszukujmy się, składem produkty różnych marek też się różnią.
#2017-10-03 06:24:50 

wkrętak

Użytkownik

Może trochę historii... Obecnie gdzie się tradycja makijażu zagubiła, a już w starożytności zwłaszcza egipcjanki malowały oczy w celach nie estetycznych, a przede wszystkim prozdrowotnych. A czego używały Egipcjanki? Naturalnych składników, korzystały z tego co im natura dała. W czarnych mazidłach zawarte były sole ołowiu, które chroniły oczy przed drobnoustrojami. Dlatego choćby lepiej jest kupować kosmetyki naturalne..
#2017-10-03 07:12:17 

Peeney

Użytkownik

Niby mężczyzna a jaki oczytany ;)
#2017-10-03 08:29:33 

chusteczka30

Użytkownik

A ja się w 100% z kolegą zgodzę, to prawda co napisał o Egipcjankach i równiez uważam, ze lepiej jest wybierać kosmetyki które czerpią z natury. Ja już od lat kupuję kosmetyki Biotanic, mam pewność że ich produkty sa całkowicie bezpieczne dla mojego zdrowia, a i cenowo mozna je dostać bardzo korzystnie kupując w internecie https://www.spadomowe.pl/biotanic-m-6.html. Ja kupuję przede wszystkim olej z baobabu i masło shea, ale możesz sprawdzić czy mają też w swojej ofercie kredki do oczu.
#2017-10-03 09:14:48 

gesiarkamarysia

Użytkownik

Może nie z tej wspomnianej firmy, ale znalazłam w tym sklepie kredki https://www.spadomowe.pl/kredki-do-oczu-c-29_56_139.html. Nie wiem tylko czy lepsza będzie naturalna kredka do oczu czy taka 2 w 1 razem z cieniem? Przyznam się szczerze że nie sądziłam, ze w naturalnych kosmetykach jest taki wybór, zwłaszcza w kosmetykach kolorowych, a tu takie miłe zaskoczenie, nawet pudry sypkie znalzłam :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015