#2015-12-18 04:08:31 

gesiarkamarysia

Użytkownik

Niedawno dowiedzialam sie, ze moj dlug wobec pewnej firmy zostal wpisany na giełde dlugow. Czy to jest legalne, zeby ktos mugl handlowac moim dlugiem zupelnie tak jak workiem ziemniakow?
#2015-12-18 06:53:20 

ZygmuntStary

Użytkownik

Jasne, że legalne. Długi trzeba spłacać. Jeśli odmawiałaś spłaty zobowiązania, to wierzyciel miał pełne prawo wystawić twój dług na sprzedaż. Teraz możesz jeszcze ten dług wykupić samodzielnie, zresztą pewnie sporo na tym zaoszczędzisz. Jeśli ktoś inny kupi dług to pewnie rozpocznie działania zmierzające do odzyskania całej należności. W końcu nikt długów nie kupuje w celach charytatywnych. Jeśli to będzie jakaś sprawna firma windykacyjna i sprawa trafi do sądu to jeszcze będziesz musiała zapłacić za koszty postępowania sądowego no i doliczą ci odsetki od tej przedawnionej należności.
#2015-12-18 08:55:50 

Peeney

Użytkownik

Brać towar w kredyt, zamawiać usługi i ogólnie żyć ponad stan lubi każdy, ale jak przychodzi za to zapłacić to wielkie zdziwienie. W mojej firmie niestety czasami problem z takimi nierzetelnymi kontrahentami i choć są różne techniki windykacyjne to ja właśnie preferuję sprzedaż wierzytelności. Oczywiście na początku próbuje się jakoś dogadać, ale jak telefony i pisemne wezwanie do zapłaty nie pomaga, to giełda jest najszybszym sposobem na odzyskanie przynajmniej części pieniędzy.
#2015-12-18 10:20:44 

gesiarkamarysia

Użytkownik

No dobra, ale moj dlug nie byl taki duzy. To zaledwie kilkaset zlotych. Faktycznie zalegalam ze splata, ale bez przesady. Nie rozumiem jak można handlowac czyimis dlugami.
#2015-12-18 10:49:40 

olimpijczyk

Użytkownik

A jednak można, to zgodne z prawem. Zgodne z prawem jest nawet to, że na takiej giełdzie publikowane są dane osobowe dłużnika. Trzeba było się dogadać lub przynajmniej teraz jeszcze raz spróbować się porozumieć. To w końcu nie takie trudne, zwłaszcza że jak sama piszesz, dług wcale nie jest jakiś horrendalnie duży.
#2015-12-18 13:31:57 

gesiarkamarysia

Użytkownik

Cale szczescie ten dlug udalo mi sie w koncu splacic. Wykupilam go z tej gieldy niestety tez za porzyczone pieniondze, tyle tylko ze od rodziny i tu raczej nikt mnie na jakis gieldach nie bedzie sprzedawal jak niewolnika.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015